Морав ПОВТОРНО ДА НАУЧАМ да зборувам, одам и пишувам: ТАЖНА ИСПОВЕД на ШЕРОН СТОУН за случувањето кое засекогаш и го промени животот - Слободен печат

Морав ПОВТОРНО ДА НАУЧАМ да зборувам, одам и пишувам: ТАЖНА ИСПОВЕД на ШЕРОН СТОУН за случувањето кое засекогаш и го промени животот

Шерон Стоун (61) ја отвори душата за застрашувачкиот мозочен удар кој го претрпела во 43-та година од животот и откри некои тажни детали во врска со тоа несреќно случување.

Имено, таа во интервјуто откри дека повторно морала да научи да зборува, да оди и да пишува после тоа. Актерката истакна дека здравствениот хорор, кој го доживеала во 2001 година, и го променил животот засекогаш.

Говорејки за својот проблем, Шерон истакна дека документарниот филм под назив „My Beautiful Broken Brain“ ја погодил поради сопственото искуство.

profimedia

„Во 2001 година имав мозочен удар и деветдневно крварење во мозокот кое засекогаш го промени мојот живот“, изјаи таа. „Имав само пет проценти шанси да преживеам“.

61-годишната Стоун изјави дека ги загубила речиси сите функции на левата страна, и дека и биле потребни повеќе години повторно да ги научи основните вештини. „Кога дојдов дома по мозочниот удар, едвај можев да одам. Мојот колк беше нестабилен. Не можев да гледам на левото око ниту да слушам на левото уво“, раскажа Шерон Стоун.

„Не можев да го напишам своето име речиси три години. Не можев да ја подигнам раката, па морав повторно да научам да читам и пишувам. Морав повторно да научам да зборувам“, истакна таа.

[ReviewDisclaimer]

Прочитај повеќе

Кога потполно созреваат мажите?

Слободен печат

Оваа недела ќе биде вистински пекол за три хороскопски знаци! Ги очекува голема промена!

Слободен печат

Откако ја променила стратегијата, заработува дупло повеќе од Јутјуб: Сега го откри трикот за тоа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јелена Карлеуша никогаш не облекла пократко од ова! (ФОТО)

Слободен печат

Парис Хилтон ги шокираше сите со изјавата: Сето тоа беше само глума!

Слободен печат

Детектив објави слика од маж за кој тврди дека е раперот Тупак: Добро живее на Белизе! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

nineteen + twenty =

Прочитај повеќе

За анонимна клиентка од Абу Даби направено е чудо од венчаница: На неа има преку 200.000 „Сваровски“ кристали! (ВИДЕО)

Слободен печат

Адел со припреми за нов музички материјал!

Слободен печат

Неа ја исмејувал, а Џенифер ја голтал со поглед! Анџелина Џоли бесна по скандалозното однесување на Бред Пит! (ФОТО)

Слободен печат

Пејачката Сани објави фотка во бикини, а се пофали дека и покрај празниците, таа изгледа ТОП! (ФОТО)

Слободен печат

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Слободен печат

Вдовицата на Шабан Шаулиќ се отселила од вилата на Дедиње: Имала две причини, а еве на кого ја издала… (ФОТО)

Слободен печат