Момче скокнало од втор кат од зграда во Скопје

Во полициската станица Центар вчера е пријавено дека на булеварот „Кирил и Методиј“ скокнало лице од стан на втор кат.

За брзо време на местото на настанот пристигнала полициска патрола која утврдила дека станува збор за Д.Б.(24) од Скопје, кој скокнал во присуство на екипа на Итна помош која претходно пристигнала на местото. Тој бил префрлен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Дуковски побара ослободителна пресуда за Бојан Јовановски

Прочитај повеќе

Дуковски побара ослободителна пресуда за Бојан Јовановски

Изгоре куќа на четиричлено семејство од кривопаланечкото село Луке 

Драма на автопатот Демир Капија – Неготино

Кај Демир Капија откриени 113 мигранти

Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Слободен печат

Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат

Во стан во Центар пронајден починат маж

Слободен печат

Жена од Кичево во својот подрум пронашла минофрлачка мина

Слободен печат

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат