Меланија го освои Лондон: Мораме да смислиме нов збор за стилот на оваа дама! (ФОТО)

Меланија Трамп совршено се подготвила за своето доаѓање во Велика Британија во рамките на државната посета на американскиот претседател на оваа земја, кога го напушти Вашингтон во фустан инспириран од Лондон.

Иако американскиот претседател и првата дама уште во неделата се пристигнати во Лондон, сепак не можевме а да не го прикажеме овој нејзин совршен моден избор кој го искористи за пат накај Лондон.

Првата дама одеше во тревникот на Белата куќа во прекрасниот Гучи фустан, прекриен со слики со знаменитостите на британската престолнина, како Биг бен и зградата на парламентот.

profimedia

Овој прекрасен фустан содржи портокалови и зелени нијанси, а на себе имаше и зелен појас. Меланија одлично го искомбинира овој фустан со високи потпетици во кремаста боја, а нејзината коса имаше нежни бранови и одлична елегантна шминка.

Прочитајте и...  Анкета: Рејтингот на Бајден се зголемува, на Трамп опаѓа

Доналд и Меланија Трамп во неделата пристигнаа во Лондон, каде веќе ја остварија и средбата со Кралицата Елизабета II.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат