Манекенката Зара била во авионот кој се сруши во Пакистан: Сите се молат да е помеѓу двајцата преживеани! (ФОТО)

Светот пред два дена го потресе веста дека се срушил авион „Airbus A320“ на Пакистан Интернешнл, а странските медиуми наведуваат дека во несреќата загинала и една од најпознатите пакистански манекекнки, но и светски познатата  Зара Абид – пишува „The Sun“.

Во авионот имало 91 патници и 8 членови на посадата. Неверојатно е дека двајца патници ја преживеале несреќата.

Многумина веруваа дека меѓу нив е ѝ Зара, додека други пак веруваат дека погинала.

– Модната индустрија ја изгуби Зара Абид во авионска несреќа (која се случи во петокот). Беше прекрасна девојка, напорно работеше и беше професионалец. Ме фасцинираше енергијата и динамизмот во нејзините фотографии. Почивај во мир. Многу луѓе денеска ги загубија саканите. Нека се смилува Алах – напишала дизајнерката Каџија Ша, која сепак се надева дека Зара некако преживеала.

Прочитајте и...  Загина моторџија во Тетовско

Прочитај повеќе

Виц на денот: Професори

Слободен печат

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски