ЛШ: Во продажба билетите за дуелот Вардар-Порто

Од денеска во продажба се пуштени поединечните билети за следните два домшни натпревари на Вардар, во ЕХФ Лигата на шампионите со Порто и во СЕХА Газпром лигата против Нексе. Продажбата ќе се врши на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” – Скопје и онлајн преку www.ticketplus.mk

На 22 септември Вардар го игра вториот натпревар од групната фаза од ЕХФ лигата на шампионите против Порто. Натпреварот е закажан за 17 часот во Спортскиот центар „Јане Сандански”.

Цената на билетите за натпреварот со Порто се:
трибина – 350 денари
А блок – 400 денари

Купувањето на билетите е можно 24/7 преку онлајн – www.ticketplus.mk и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” секој работен ден од 10 до 18 часот.

Прочитајте и...  ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Воедно на 24 септември македонскиот шампион ќе биде домаќин на Нексе во СЕХА Газпром лигата. Мечот е закажан за 20.45 часот. Цената на билетот за овој натпревар е 50 денари.

Истиот може да се купи преку онлајн – www.ticketplus.mk и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” секој работен ден од 10 до 18 часот.

Прочитај повеќе

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Коминовски Фидан

Доколку сте типувале на Вулверхемптон, подобро НЕ ГЛЕДАЈТЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Никако да запрат поразите на МЗТ во АБА2 лигата

Крај во Лига Европа за Ристовски и Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Брзи лекции во Дубаи: Дали Ѓоковиќ го игра најдобриот тенис во кариерата!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Брајтвајт: Две години бев во инвалидска количка, а сега играм за Барселона!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Алексиќ постигна ЕВРОГОЛ: Голманот на Спортинг не знаеше што се случува! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ сигурен на тронот барем до „Индијан Велс“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија во вториот шешир, преку потешкиот пат до СП 2021

Слободен печат

Дали коронавирусот ќе го одложи и традиционалното „Ел Класико“?

Слободен печат

Вернер ги одби Јунајтед и Барса, го чекаат Ливерпул и Клоп!? (ФОТО)

Слободен печат

Доколку не го елиминира Лион, Сари ќе лета од Јувентус, а место него доаѓа добро познато име

Слободен печат