-9 C
Скопје

Крвав тренинг на Арсенал пред мечот со Лидс и Алиоски!

Голем скандал се случи на еден од тренинзите на премиерлигашкиот гигант Арсенал, а во главна улога беа Давид Луиз и Дани Себаљос.

Според британските медиуми Бразилецот Луиз го удри Себаљос, односно му го раскрвави носот.

Менаџерот Микел Артета веднаш ги избрка двајцата во соблекувалната, а потоа им се извинија на соиграчите поради инцидентот.

Повторно не е најдобра атмосферата во редовите на лондонските „топчии“, вчера беше објавено како клубот уште еднаш го понижи еден од своите најискусни играчи, Месут Озил.

Прочитајте и...  Единствени без бодови, ја стартуваме главната фаза против Словенија!

После репрезентативните обврски, претстојниот викенд продолжуваат возбудувањата во Премиер лигата. Клубот од „Емирати“ в недела во рамките од деветтото коло ќе гостува на „Иланд роуд“ против екипата на Лидс на македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски.

Поврзани вести

ВИДЕО: Златан Ибрахимовиќ, човек за кого нема граници!

Слободен печат

Митревски: Да продолжиме во ваков ритам и на наредните три мечеви!

Слободен печат

Евролига: „Кралевите“ на колена, фантастичната Црвена звезда го освои Мадрид!

Слободен печат

Единствени без бодови, ја стартуваме главната фаза против Словенија!

Слободен печат

Николов е новиот „волк“, Македонецот ќе игра за Лече

Слободен печат

Брестовац: Бековите беа навистина добри, во вториот дел ја подобривме одбраната!

Слободен печат

Остави Коментар