Крај на четиригодишната судска битка Пит – Џоли: Еве кој ќе има старателство над децата

Мачната судска битка, која поранешната холивудска двојка – Анџелина Џоли и Бред Пит ја водеа за старателство над децата, конечно е при крај.

Извор близок до адвокатскиот тим на Бред Пит изјави: „Би било скоро невозможно калифорнискиот суд да го раздели таткото, кој посветено работеше на себе и за добросостојба на децата, особено од близнаците“, објави магазинот „New idea“.

Имајќи го тоа предвид, правниот тим на добро познатиот актер е уверен оптимист дека Пит (56) ќе добие заедничко старателство над близнаците Нокс и Вивиен Маркелин (12), а најверојатно и на неговата постара ќерка Шајло (14).

Фото:Профимедиа

Адвокатите на славниот актер тврдат дека по агонијата што ја поминал во борбата со Анџелина, и за старателството над децата за кои се грижел – „Бред конечно ќе го почувствува вкусот на победата!“

Прочитајте и...  ВИДЕО | Сакаше да ја запроси, па доби удар во глава: Но, погледнете го крајот!

Што се однесува до постарите, посвоени деца – Пакс (16) и Захара (15), правниот тим верува дека најверојатно ќе им се даде избор од судијата – да одлучат со кој родител сакаат да живеат и дека најверојатно ќе одлучат да живеат со мајката.

Медокс (19), кој јавно беше на страната на мајката за време и по разводот, законски се смета за возрасен и не е дел од спорот.

Фото: Профимедиа

„Бред знае дека Медокс е изгубен и дека ништо не може да стори во врска со тоа, но се надева дека ќе може да ги обнови односите со другите деца и да ги надомести четирите изгубени години“, додаде изворот.

Борбата за стратегија беше тешка и „валкана“, а во еден момент адвокатите на Анџелина Бред го претставија како „несоодветен татко“ и како некој што е склон кон пиење алкохол и други пороци и некој на кој „не може да се смета“.

Прочитајте и...  Немате 500 евра во џеб, а носите брендирана облека: Марија Шерифовиќ без влакна на јазикот!

Поврзани вести

ФОТО: Вака би изгледале најпознатите насловни страници да настанале во добата на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Како во ледено кралство: Погледнете како Џенифер Лопез го украси својот дом

Слободен печат

Крајот на ноември носи огромна промена за овие три хороскопски знаци

Слободен печат

Жената која му роди дете на Хитлер, никогаш не го видела детето ниту имала можност да чуе за неговата судбина

Слободен печат

„Безвременска“ е новиот хит на Тарабунов!

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Грчка кујна – Грчка пита (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian