28.8 C
Скопје

Колинда во кожњак и фармерки СЕ ОПУШТИ на концертот на „Прљаво Казалиште“ (ФОТО)

„Прљаво казалиште“ одржа голем концерт во загребската Арена, а на него присуствуваше и хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ.

Таа, нормално, не ја пропушти приликата да се фотографира со членовите на бендот, а и својот стајлинг го прилагоди на рок концертот. Хрватската претседателка облече кожна јакна и фармерки.

„Lupi petama, reci evo sve za Hrvatsku!“ напиша таа во описот на својата фотографија.

Кралицата на лајковите за само 40 минути собра повеќе од 40 000 лајкови.

„Најубавата претседателка и најдобриот бенд на сите времиња“, велат фановите.

„Се е ок, само микрофонот не и го давајте“, порача еден нејзин пријател.

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Остави Коментар