24.8 C
Скопје

Tag : прљаво казалиште

Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

Зад големиот хит на „Прљаво казалиште“ се крие трагична приказна

Слободен Печат
Најголемите хитови на екс-ју-сцената се слушаат до ден денес. Урбаните легенди за потеклото на некои од најголемите рок-песни се пренесуваат од генерација на генерација, а...
Еспресо Шоу биз

„Дрво пијан“: Пејачот на „Прљаво казалиште“ е хит на интернет, но вистината е оваа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Овие денови на интернет се појави снимка која стана вирална. Имено, на дочекот на Новата година во Загреб настапуваше познатата група „Прљаво казалиште“, а пејачот...
Еспресо Шоу биз

Колинда во кожњак и фармерки СЕ ОПУШТИ на концертот на „Прљаво Казалиште“ (ФОТО)

Слободен печат
„Прљаво казалиште“ одржа голем концерт во загребската Арена, а на него присуствуваше и хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ. Таа, нормално, не ја пропушти приликата да се...
Вести Скопје

ГОЛЕМА ЗАБАВА во недела со „Прљаво казалиште” и „Нокаут”

МИА Агенција
Општина Аеродром денеска одбележува 14 години од своето основање. По тој повод, градоначалникот Златко Марин ја најави роденденската прослава што ќе се одржи во недела,...