Коцкари изнајмиле луксузна вила за да садат марихуана (ВИДЕО)

Професионални коцкари зеле под наем луксузен имот и на него саделе марихуана претпоставувајќи дека полицијата нема да се посомнева.

Сепак, полицијата изврши упад во замокот Хокли Хит во централниот дел на Британија. Луксузниот имот коцкарите го претвориле во фарма за марихуана.

Главниот финанасиер, Лиза Скотни го финансирала проектот од парите што ги добивала на коцка, се до 31 март 2017, кога ја напуштила среќата.

Полицијата уапси идвајца соработници на Лиза, коцкари, Едвард Амброзевич и Шон Вилкинсон.

Полицијата открила 103 стебла канабис, вреден околу 33.000 фунти на имотот за кој коцкарите плаќале месечна кирија од 3.750 фунти .

Прочитајте и...  Почнува кампања за прогласување на Осоговските Планини за заштитен предел

Прочитај повеќе

Родителите бараат онлајн настава, МОН и Комисијата за заразни болести ќе одлучуваат утре

Михаило Донев

Омбудсман: При изборот на модалитетот на наставата да се имаат предвид и проблемите на учениците со попреченост

МИА Агенција

Вкупно 22 лица во Скопје обвинети за непочитување на здравствените прописи

МИА Агенција

Викендов прво летно „Драјв ин” кино во Охрид

МИА Агенција

Родители преку онлајн петиција бараат далечинска настава

МИА Агенција

Градинките во Гевгелија половично ќе бидат пополнети со деца

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Повеќето кафулиња и ресторани во Грција со ограничено работно време

Слободен печат

Од утре претежно сончево со дожд и грмежи попладне

МИА Агенција

Ковалкова: Белоруските власти ја принудија Тихановскаја да ја напушти земјата

Слободен печат

Комисијата за заразни билести и МОН го одложија за утре состанокот за протоколите за наставата

МИА Агенција

Ниту еден од позитивните патници на македонскиот лет за Финска немал решение за изолација

Мирослава Бурнс

Мицотакис ќе ги информира лидерите на политичките партии за турскиот брод, непроменета позицијата на „Оруч Рејс”

Слободен печат