Кирјос: Ставете ме на местото на Ѓоковиќ – колку години јас ќе бев казнет?

Ник Кирјос, 40. тенисер на светот, не учествува на годинешниот грен слем турнир во САД, но очигледно следи сè што се случува таму.

Австралиецот не чекаше многу и веднаш ја коментираше дисквалификацијата на Новак Ѓоковиќ од „УС Опен“.

Исфрлувањето на првиот светски рекет од турнирот во САД предизвика голем број на реакции во медиумите и социјалните мрежи.

Кирјос „традиционално“ го критикува српскиот ас скоро за сите негови потези во тенискиот свет.

И Австралиецот го коментираше случајното удирање на Ѓоковиќ со топчето кое заврши во грлото на линиската судијка.

Прочитајте и...  Ракометарите на Вардар не патуваат во Париз, ќе се бара трет термин за дуелот со ПСЖ

– Ставете ме на местото на „џокерот“. Случајно удирајќи собирач на топки во грлото, колку години јас би добил забрана? – праша Кирјос во анкетата стави понудени одговори од 5, 10 и 20 години.

Која е „Жената мачка“, судијката поради која Ѓоковиќ е дисквалификуван од УС Опен

Поврзани вести

Сензација во квалификациите, анонимусите од Данска ја совладаа Литванија, Црна Гора на победа од Евробаскет

Слободен печат

Евролига: Барселона шокирана од Асвел

Слободен печат

Највисоката зграда на светот осветлена со ликот на Марадона

Слободен печат

Манчестер јунајтед на мета на хакерите, бараат милиони за да не објават вредни документи

Слободен печат

Фудбалерите ќе ја спасат Барселона од банкрот, се согласија на намалување на платите

Слободен печат

Ракометарите на Вардар не патуваат во Париз, ќе се бара трет термин за дуелот со ПСЖ

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian