Кирјос не може без драма, го чека Надал (ВИДЕО)

Кирјос паѓаше по требата, но и по мрежата, покажуваше нервоза, иронично аплаудираше кон публиката, зборуваше во себе гласно, сето тоа како да го деконцентрираше неговиот ривал.

Водеше Кирјос со 2:1, па во четвртиот сет како да не му се играше, па со голема леснотија без ниту еден освоен гем му го препушти на Томпсон за израмнување.

Но, во решавачкиот петти сет на психички план падна Томпсон, а Кирјос тоа го искористи за конечни 7:6, 3:6, 7:6, 0:6 и 6:1. Кирјос во второто коло се очекува да се сретне против Рафаел Надал кој ја има фаворитската улога против Јуичо Сугита.

Прочитајте и...  Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Сем Квери приреди големо изненадување на вториот ден на грен слем турнирот „Вимблдон“ совладувајќи го петтиот носител, Австриецот Доминик Тим со 6:7, 7:6, 6:3 и 6:0. Во другите средби во машка конкуренција успешни до сега беа Де Минаур, Еванс, Џонсон, Нишикори, Басилашвили, Багдатис, Беретини, Симон и Нори.

Кај жените победи забележаа Синиакова, Дарт, Ван Ујтванк, Ванг К., Мертенс, Никулеску, Стрицова, Канепи, Стивенс, Дејвис, Линет, Кербер, Ванг Ј., Зигемунд, Бенчиќ, а првата носителка Барти со 6:2 и 6:2 ја совлада Женг.

Прочитај повеќе

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат