Кетрин Зита – Џонс е загрижена: Даглас не се предава, тој сака уште една пластична операција

Instagram
Instagram

Актерката Кетрин Зита – Џонс тврди дека е многу загрижена за нејзиниот сопруг Мајкл Даглас, бидејќи тој наводно сака уште една хируршка интервенција.

Двојката се венча пред 25 години, а Мајкл призна дека направил затегнување на лицето во 2000 година, по што не престанал со третмани за подмладување на лицето.


Доктор неодамна му рекол, како што тврди извор близок на двојката за американските медиуми, дека би било паметно да се запре пластичната операција, бидејќи тие можат сериозно да го загрозат неговото здравје. Причината е што тој има 76 години.

Изворот, сепак, понатаму наведува дека Даглас не сака да се откаже и дека сака повторно да се подложи на интервенции.


„Кетрин е многу загрижена за него и му вели да прифати природно стареење на лицето, но тој не ја слуша“, тврди извор за американските медиуми.

Видео на денот