Картите ѝ откриле дека нејзиното момче седи на две столици: Кога ја дознала вистината, тој ѝ го скршил зглобот

Џена Клеменс од едногодишната врска со Бен Зонстон излегла со скршен зглоб, а до тоа дошло поради тарот карти.

Клеменс поради наводно сомнителното и невообичаено однесување на својот партнер одлучила да провери дали има друга жена, а најдобар начин за тоа смета дека се тарот картите, кои на крај покажале дека Џонстон „седи на две столици“.

Тоа подоцна ѝ го потврдила и сестрата на Џонстон.

„Ги ставив карите пред себе и го поставив прашањето: Има ли Бен друга жена? Ја свртев првата карта и здогледав кралица. Потоа и втората. И таа ми покажа кралица и веднаш знаев за што се работи. Картите никогаш не лажат“, рекла Џена за Метро.

Одлучила да се соочи со сега веќе бившто момче и му се појавила пред вратата.

Прочитајте и...  Дали седмата година од бракот е кобна? Се разведува и актерката Кристина Ричи!

Џонстон ја турнал на подот, при што го скршила зглобот. Како што пишува Метро, ова не му бил прв случај на насилство и подоцна бил обвинет на 16 месеци затвор.

Прочитај повеќе

Јована Јоксимовиќ се повлекува од тв-екраните… (ФОТО)

Васко Спасоски

Ефтин и безбеден лек против шеќерната болест е новото оружје против коронавирусот? (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова војна помеѓу Џорџ Клуни и Бред Пит: Се скарале поради колешка, причината е бизарна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Направете сами: Цветни миризби во Вашиот дом

Слободен печат

Раперот Раста може да лежи во затвор од 3 до 12 години поради оваа фотографија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Патики, платформи, потпетици… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како во старите добри времиња: Анџелина Џоли, Бред Пит и децата во шопинг! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да се организирате за на патување? Список на предмети што ви требаат за на одмор

Слободен Печат

Ви испраќа топли поздрави: Лила Филиповска е првата наша јавна личност која замина на море! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Избегнете труење: Кое месо колку време може да стои во фрижидер и замрзнувач?

Слободен печат

Накова демантира дека има коронавирус и дека била уаспена поради непочитување на мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешниот готвач на принцезата Дајана откри кое ѝ било омилено јадње

Слободен печат