20 C
Скопје

Канје Вест не планира да се разведе од Ким

Канје Вест е свесен дека Ким Кардашијан поднела барање за развод минатиот месец, но не верува дека е сериозна во врска со тоа.

„Тој не поднел ниту еден документ за развод затоа што сè уште не верува дека Кардашијан ќе го спроведе разводот до самиот крај“, изјави извор за „HollywoodLife“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)


„Тој знае каква е Ким и дека таа навистина не го сака тоа. Инаку добар е, покрај сè. Тој не смета дека Ким навистина ќе стави крај на нивниот брак. Канје на тоа гледа како на потег во „шаховска партија“, па затоа не реагира, ниту превзема нешто и засега планира“, додал изворот.

Да потсетиме, Ким поднесе барање за развод минатиот месец, неколку дена пред Канје да исели некои од личните работи од нивната заедничка куќа во Калабасас. Тој ги зел и своите 500 пара патики, што сугерира дека не планира да се врати, а неодамна го променил и телефонскиот број и ја известил Ким дека може да го добие само преку неговото обезбедување.

Поврзани вести

ФОТО | Се вакцинираше актерката Џенифер Анистон: Јас сум привилегирана

Слободен печат

ВИДЕО | Готова за три минути: Апаратите за пица кои ги шокираа Италијаните

Слободен печат

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

Остави Коментар