Каква личност сте според извршувањето на домашните обврски?

Исполнувањето на домашните обврски не е една од најомилените активности на луѓето, но тоа мора да биде завршено, колку и да немате волја за тоа.

Психолозите тврдат дека секој има своја „омилена“ домашна обврска која зборува за неговиот карактер, но и најомразената открива многу информации за тоа.

Така, ако мразите чистење и средување на фрижидер, тогаш сте неуредни перфекционисти, бидејќи ако не сте сигурни дека нешто ќе направите совршено, не го ни започнувате тоа.

Спонтаните личности не сакаат да перат, додека оние кои имаат широки, неограничени погледи кон светот мразат да ги чистат плочките во тоалетот и кујната.

Миењето садови им претставува кошмар на креативните, дури и ако само треба да ги префрлат од мијалникот во машината за миење садови.

Прочитајте и...  Животна мантра за секој хороскопски знак: Следи го срцето, но понеси го и умот

Уметничките души речиси секогаш ќе се обидат да ја префрлат на друг обврската за чистење со правосмукалка. Реалистите, пак, не сакаат бришење прашина и се водат од мислата „зошто да го правам тоа кога до после пак ќе се појави“.

Прочитај повеќе

Збогатете си ги појадокот и вечерата со мармалад од праски од вашата кујна

Слободен печат

Од корона почина актерот Ник Кордеро: На интезивна нега бил скоро 100 дена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Почина големиот Енио Мориконе, за него Охрид беше посебен град (ФОТО+ВИДЕО)

Валентина Т

„Седи долу, и во криминалот сум подобра од тебе“: Паднаа тешки зборови помеѓу Ана Николиќ и Раста! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 6 јули: Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Слободен печат

Виц на денот – Глупи прашања

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ја направил и најсреќна и најнесреќна жена на светот, запишал дека се срами од неа, а се преженил три недели по разводот

Слободен Печат

Создадени се еден за друг: 6 хороскопски парови кои совршено си одговараaт во спалната соба

Слободен печат

Уште едно големо признание: Ѓуле од „Ван Гог“ добитник на престижна музичка награда!

Слободен печат

Никогаш нема да погодите од што е направена брадата на Двејн Џонсон во „Херкулес“

Слободен печат

Иако се навлезени во шестата деценија од животот, сѐ уште важат за едни од најубавите жени во светот

Слободен печат

Тамара ужива со семејството: Нема море, но има разладување (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат