Како старата правосмукалка да ја претворите во нова: Потребен ви е само картонот од кујнските бришачи!

Повеќето домаќинства користат хартиени крпи или бришачи, кои се фабрички завиткани околу цевка од тврд картон, што, се разбира, откако ќе ја потрошиме целата хартија, ја фрламе.

Сепак, пред да ја фрлите следниот пат, испробајте го овој трик кој веројатно ќе стане еден од вашите омилени за чистење на домот.

При чистењето на куќата со правосмукалка, имаме две опции – правосмукалка со дел за под за пристапни површини и секако само цевката од правосмукалката за потешко пристапните површините. Кога станува збор за вториот начин на чистење, ќе се согласите дека секогаш и не е најпрактично решение бидејќи цевката на правосмукалка е направена од тврд, нефлексибилен материјал и не може да се вовлече секаде.

Прочитајте и...  Акција за чистење на булеварот „Јане Сандански"

Картонска цевка од хартиените бришачи е направена од помек материјал и единствено што треба да направите е да ја ставите на цевката од правосмукалката, а другиот крај на картонот да го притиснете со рацете и да изгледа како фен. Проблемот со чистењето на тешко достапните површини со овој ефтин и лесен трик ќе биде решен.

Поврзани вести

Никој не ја препозна Ријана: Го покри цело лице, но тетоважите ја издадоа!

Слободен Печат

Немате 500 евра во џеб, а носите брендирана облека: Марија Шерифовиќ без влакна на јазикот!

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО: Бодибилдер се ожени со секс кукла – Се запознале во бар, а после 8 месеци „врска“ ја запросил

Слободен Печат

ФОТО: Уна Чолиќ, Миа Бјелогрлиќ, Ела Дворник… Погледнете какви ќерки имаат познатите личности од Балканот

Слободен печат

ФОТО: Тамара Тодевска стави нова тетоважа, овојпат не е стих од химната…

Ирена Трајкова

ВИДЕО: Зошто се расплака Дуа Липа?

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian