Јовановски во понеделник на распит кај Русковска

Првоосомничениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, во понеделник, пред обвинителката Вилма Рускоска од Одделот за организиран криминал и корупција ќе даде исказ. Јовановски познат како Боки 13 прв пат ќе одговара на прашања од ОЈО. Тој повеќе од 40 дена е во притвор. До вчера вкупно 11 лица имаат дадено исказ за случајот „Рекет“.

Прочитајте и...  Намален бројот на туристи во Франција, стравуваат од коронавирусот

Прочитај повеќе

Се тестираат два нови сомнителни случаи на коронавирус во Косово

МИА Агенција

Белата куќа побара од Конгресот 2,5 милијарди долари за борба со коронавирусот

МИА Агенција

Украинска амбасада во Белград: Антиукраинска и антисрпска провокација на Саемот за туризам во Белград

МИА Агенција

КАКО се шири коронавирусот во Иран?! (ВИДЕО)

Слободен печат.

Пецас: Веднаш започнува изградба на затворените центри за бегалци и мигранти на островите

Слободен печат

Царовска: Минималната плата ги покачи и останатите плати во државата

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хилари Клинтон: Приоритет на изборите е да се испрати Трамп во пензија

Слободен печат

Конте: Италија е безбедна земја за патувања и туризам

Слободен печат

Деркоски: Ниту еден избирач нема да може да гласа без важечки личен документ на изборите на 12 април

Слободен печат

САД покрена постапка против Хафтар за воени злосторства

Слободен печат

Трамп: Ниту сакам да ми помогне, ниту ми помогнала некоја земја да победам на изборите

Слободен печат

Филипче: Патникот од Дубаи нема коронавирус

Слободен печат