Tag : случајот „Рекет”

Вести Македонија

Јовановски во понеделник на распит кај Русковска

Горан Наумовски
Првоосомничениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, во понеделник, пред обвинителката Вилма Рускоска од Одделот за организиран криминал и корупција ќе даде исказ. Јовановски познат како...
Хроника

Јанева не е повеќе гевгелиски обвинител

Горан Наумовски
Советот на јавни обвинители денеска го стави надвор од сила решението со кое и мирува функцијата на Катица Јанева во гевгелиското Јавно обвинителство, рече на...
Некатегоризирано Хроника

Нови 30 дена притвор и за Милевски

Горан Наумовски
Нови 30 дена му одреди Кривичниот суд и на Зоран Милески осомничен во случајот „Рекет”. Освен на Милески судот денеска му одреди притвор и на...
Хроника

Јанева дојде во СЈО

MIA Agencija
Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, која даде оставка на функцијата, денеска се појави во просториите на Специјалното јавно обвинителство. Таа во зградата на СЈО влезе...
Ви Препорачуваме Македонија

Запленети предмети и глисер за случајот „Рекет“

Горан Наумовски
Синоќа во Охрид полицијата по наредба на Јавното обвинителство изврши заплена на најмалку еден глисер и други предмети, а во врска со случајот „Рекет“, дознава...
Хроника

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

МИА Агенција
Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет”. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе...