16 C
Скопје

Јапонски палачинки

СОСТОЈКИ:
– 150 г брашно
– ½ лажичка прашок за печиво
– 2 лажици шеќер во прав
– 2 јајца
– 1 лажица масло
– 180 мл млеко
– малку екстракт од ванила

ЗА ДЕКОРЦИЈА:
– јаворов сируп
– шеќер во прав
– сладолед
– ситно овошје

ПОДГОТОВКА:
Просејте го брашното и прашокот за печиво во сад и додајте го шеќерот. Во средна направете дупка, додајте ги јајцата и маслото. Замешајте со маталка, додајте ја ванилата и мешајте да се соединат состојките. Тестото најдобро е веднаш да го користите. Во тава на тивко ставете два метални калапа, попрскајте со масло на тавата и внатрешноста на калапите. Во калапите ставете од смесата до ¾ од калапот. Поклопете ја тавата со капак и печете ги на тивко 10 минути. Потоа полека превртете ги заедно со калапот и печете ги уште 1-2 минути од другата страна. Пред служење посипете ги со шеќер во прав, сервирајте ги по желба со некој од избраните додатоци.

Прочитајте и...  Затвор

Поврзани вести

Како вистинска лавица дочека уште еден роденден: И покрај тешката болест, актерката не се предава и сe уште верува во чудо!

Слободен печат

Кетрин Зита – Џонс: Едвај чекам да остарам за да јадам слатки

Слободен печат

ВИДЕО | Ви здодеа изгледот на вашата стара кујна? Погледнете како со малку средства да ја претворите во нова и модерна!

Слободен печат

Кој период од денот телото согорува најмногу калории?

Слободен печат

ФОТО | Со малку труд претворете ја терасата во вистинска оаза за уживање: Пронајдовме 10 одлични идеи за уредување!

Слободен печат

Како изгледа Саманта Фокс денес: Најфотографираната жена во Велика Британија во 80-тите години

Слободен Печат

Остави Коментар