Избегал од „Идризово“, ама го уапсиле на улица

Вчера околу 18.30 часот на улицата „Маршал Тито“ во Тетово полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го уапсиле Б.Е. (42) од Тетово, по кого била распишана потерница од скопскиот затвор „Идризово“.

Со полициска придружба, неколку часа по апсењето бегалецот им е предаден на затворските власти во К.П.У. „Идризово“ за доиздржување на затворската казна.

Прочитајте и...  Украдени милион евра од куќа во Нерези

Прочитај повеќе

Брачен пар од Добридол починале во ист ден

Слободен печат

Украдени милион евра од куќа во Нерези

Слободен печат

Сообраќајка кај кичевското село Колари, едно лице тешко повредено

Слободен печат

Едно лице убиено и тројца повредени во селото Батинци, полицијата трага по сторителот

Слободен печат

Тетовчанец паднал од скеле и починал на лице место

Слободен печат

Со гола жица крадел струја од бандера

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Маж и жена влегле во дворот на сосетката и ја нападнале

Слободен печат

Кривична против 18-годишно момче кај кого полицијата пронајде марихуана

Слободен печат

Скопјанец малтретиран во паркот во Гази Баба и во неговиот стан за долг од 4 илјади евра

Слободен печат

Две лица без дозволи поставувале банери од политички партии во Ѓорче II

Слободен печат

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат