Крвнички истепан газда на менувачница

Полицијата извести дека вчера во 15.45 часот во полициската станица во Центар, Б.П.(56) од Скопје пријавил дека дента околу 13.15 часот пред менувачница во која работел на улицата „Васил Главинов“ бил физички нападнат од лицето С.Ч., при што здобил тешка повреда. Од МВР известуваат дека полициски иследници разговарале со С.Ч. и по целосно документирањена случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте и...  Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Прочитај повеќе

Полицијата привела лице од Ѓорче Петров за нарушување на јавен ред и мир

Слободен печат

Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Слободен печат

Немил настан во Делчево: Почина 6- годишно дете по пад од трактор

Слободен печат

ЈО даде наредба за истражна постапка за убиство во Гостивар

Слободен печат

Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Слободен печат

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат