1 C
Скопје

Исплива ценовникот на Тијана Ајфон: Заработува и по 1.000 евра за една ноќ, а сталните муштерии добиваат попуст

Српската старлета Тијана Максимовиќ, попозната како Тијана Ајфон беше уапсена во полициска акција поради проституција, додека илегално во чамец се обидела да ја помине границата преку Дрина со уште три девојки, пренесе српски Блиц.

Тијана е позната во круговите на таканаречената „турбо проституција“, во која се вртат вртоглави цифри. Услугите ги наплаќа според формиран ценовник, а за постојаните муштерии дава попуст.

Блиц дознава дека за еден ден заработува 700 евра, а за една ноќ околу 500 евра. Тоа и е основниот ценовник кој се менува во однос на тоа дали работата е во Србија или надвор од границите, дали учествуваат повеќе девојки и мажи, дали се работи за стални муштерии…

Прочитајте и...  Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам
Instagram

„На пример, кога работи во Црна Гора седум дена, наплаќа 2.250 евра за цела недела. Но бара сместување и превоз на високо ниво и вечери за време на престојот. Од подароци прифаќа сè, злато, скапи ташни, чевли и телефони“, рекол извор за српските медиуми.

Тијана им помага и на другите девојки да добијат работа по нејзина препорака.

„Но кога организира други девојки, старлетата ја зголемува цената поради групните односи. Во торбата носи сексуални помагала и дополнителните „игри“ ги наплаќа двојно, дури и до 1.000 евра, ако муштериите имаат бујна фантазија“, објаснил изворот.

Да потсетиме, заедно со Тијана се уапсени уште неколку луѓе, кои освен за проституција се товарат и за злоупотреба на дрога и користење оружје. Во објектот во кој упаднала полицијата затекнати се 26 мажи и девет девојки.

Прочитајте и...  Лидија Вукичевиќ за Риалда Кадриќ: „Таа беше прекрасна и ведра личност“
Instagram

 

Поврзани вести

ФОТО | Ниско и сексистички: Џим Кери на удар на јавноста поради карикатурата на Меланија Трамп

Слободен печат

Наместо црвен конец на раката, носете зелен или син: Еве зошто!

Слободен печат

Уролог предупредува: По прележан коронавирус, не смеете да правите деца најмалку два месеци

Слободен печат

Дневен хороскоп за 27 јануари: Не избрзувајте во љубовта, сѐ што е ваше, ќе си дојде

Слободен печат

Виц на денот: Лек

Слободен печат

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Остави Коментар