Исплива ценовникот на Тијана Ајфон: Заработува и по 1.000 евра за една ноќ, а сталните муштерии добиваат попуст

Српската старлета Тијана Максимовиќ, попозната како Тијана Ајфон беше уапсена во полициска акција поради проституција, додека илегално во чамец се обидела да ја помине границата преку Дрина со уште три девојки, пренесе српски Блиц.

Тијана е позната во круговите на таканаречената „турбо проституција“, во која се вртат вртоглави цифри. Услугите ги наплаќа според формиран ценовник, а за постојаните муштерии дава попуст.

Блиц дознава дека за еден ден заработува 700 евра, а за една ноќ околу 500 евра. Тоа и е основниот ценовник кој се менува во однос на тоа дали работата е во Србија или надвор од границите, дали учествуваат повеќе девојки и мажи, дали се работи за стални муштерии…

Прочитајте и...  Кој е одговорен за повеќе од 50 отсто од новите случаи на заболени со ковид-19
Instagram

„На пример, кога работи во Црна Гора седум дена, наплаќа 2.250 евра за цела недела. Но бара сместување и превоз на високо ниво и вечери за време на престојот. Од подароци прифаќа сè, злато, скапи ташни, чевли и телефони“, рекол извор за српските медиуми.

Тијана им помага и на другите девојки да добијат работа по нејзина препорака.

„Но кога организира други девојки, старлетата ја зголемува цената поради групните односи. Во торбата носи сексуални помагала и дополнителните „игри“ ги наплаќа двојно, дури и до 1.000 евра, ако муштериите имаат бујна фантазија“, објаснил изворот.

Да потсетиме, заедно со Тијана се уапсени уште неколку луѓе, кои освен за проституција се товарат и за злоупотреба на дрога и користење оружје. Во објектот во кој упаднала полицијата затекнати се 26 мажи и девет девојки.

Прочитајте и...  Ријана со остри критики од фановите: Како можеше да не лажеш сите овие години? (ВИДЕО)
Instagram

 

Прочитај повеќе

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски

Последната објава на Инстаграм на сопругата на Џон Траволта носи солзи на очите, нејзината смрт ги шокираше сите (ФОТО)

Слободен печат

Манекенката Накова гордо ги покажа облините во Охрид! (ФОТО)

Васко Спасоски