Идната кралица Кејт на важна задача: Најелегантна досега, дочека 1.000 елитни гости! (ФОТО)

Во Бекингемската палата беше одржан традиционалниот дипломатски собир кој го организира кралицата Елизабета.

Тоа е најголемиот прием кој се одржува во палатата и секоја година на него се појавуваат околу 1.000 гости, вклучувајќи ги и уважените членови на британското кралско семејство.

Меѓу нив и оваа година беа војвотката и војводата од Кембриџ, на кои тоа им е шесто појавување на овој важен настан.

профимедиа

Со оглед на тоа дека се работи за многу свечена прилика, стајлингот на присутните секогаш е максимално елегантен и префинет. Затоа војвотката Кејт на вечерата пристигна во долг црн фустан од модната куќа Александар Mеквин.

Станува збор за прекроена верзија на постоечкиот модел на фустан од кој за оваа прилика специјално за Кејт ги отстраниле чипкастите делови од половината и грбот.

Прочитајте и...  10 спални, фонтана, куќа за гости, 12 бањи: Џеј Ло и нејзиниот вереник купија луксузен имот од 40 милиони долари

Покрај прекрасната тоалета, Кејт на главата ја понела и познатата тијара од починатата принцеза Дијана, која изгледа речиси како круна. Токму поради тоа, многумина уште еднаш прокоментираа дека Кејт сериозно се подготвува за идната улога на кралица.

профимедиа

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат