Tag : важна

Вести Македонија Слајдер

Пендаровски: Улогата на медиумите е особено важна во време на криза и конфликти

Претседателот Стево Пендаровски упати честитка до новинарите и медиумските работници во земјава по повод 3 Мај – Меѓународниот ден на слободата на медиумите. –  Важноста на...
Еспресо Шоу биз

Идната кралица Кејт на важна задача: Најелегантна досега, дочека 1.000 елитни гости! (ФОТО)

Слободен печат
Во Бекингемската палата беше одржан традиционалниот дипломатски собир кој го организира кралицата Елизабета. Тоа е најголемиот прием кој се одржува во палатата и секоја година...
Магазин Семејство

Новите истражувања покажаа: Развојот на интелигенцијата кај децата зависи и од оваа важна работа!

Слободен печат
Новото истражување на универзитет во Финска покажало дека здравата исхрана влијае на нивото на интелигенција кај децата. Истражувањето покажа дека детската диета влијае за подобро...
Еспресо Секс

Ситница, но многу важна – Што сака секоја жена после сексот?

Слободен печат
Дали е можно да се почувствува целосно задоволство во сексот без една ситница? Навистина станува збор за едноставна активност што го заокружува сексуалниот чин и...