16 C
Скопје

Tag : важна

Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака говореше Шон Конери: „Постои една важна разлика помеѓу мене и Бонд. Тој знае како да ги реши проблемите!“

Слободен печат
Шон Конери за повеќето од нас е едниот и единствен Бонд, Џејмс Бонс… Беше 2003 година кога легендарниот Шон Конери одлучи да оди во пензија,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Златните правила за родителството на Метју Меконахи: Актерот има важна порака за сите родители!

Слободен печат
Актерот Метју Меконахи со својата сопруга Камила Алвес има три деца, два сина и ќерка. Во јавноста е познат и по тоа дека не сака...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Борете се, и ова ќе помине“ – Славната актерка конечно ги покажа своите наследници и им испрати важна порака на сите деца (ФОТО)

Слободен печат
Славната актерка ретко со јавноста ги споделува деталите од приватниот живот, но сега реши да ги изненади своите следбеници со фотографија каква што не сме...
Вести Македонија Слајдер

Пендаровски: Улогата на медиумите е особено важна во време на криза и конфликти

Претседателот Стево Пендаровски упати честитка до новинарите и медиумските работници во земјава по повод 3 Мај – Меѓународниот ден на слободата на медиумите. –  Важноста на...
Еспресо Шоу биз

Идната кралица Кејт на важна задача: Најелегантна досега, дочека 1.000 елитни гости! (ФОТО)

Слободен печат
Во Бекингемската палата беше одржан традиционалниот дипломатски собир кој го организира кралицата Елизабета. Тоа е најголемиот прием кој се одржува во палатата и секоја година...
Магазин Семејство

Новите истражувања покажаа: Развојот на интелигенцијата кај децата зависи и од оваа важна работа!

Слободен печат
Новото истражување на универзитет во Финска покажало дека здравата исхрана влијае на нивото на интелигенција кај децата. Истражувањето покажа дека детската диета влијае за подобро...
Еспресо Секс

Ситница, но многу важна – Што сака секоја жена после сексот?

Слободен печат
Дали е можно да се почувствува целосно задоволство во сексот без една ситница? Навистина станува збор за едноставна активност што го заокружува сексуалниот чин и...