Иако ги откажа сите настапи во Македонија, Тамара сепак ќе пее во Данска, Германија и Шпанија

По скандалот со химната и јавното извинување Тамара ги откажа концертите во Охрид и Прилеп, но таа сепак ќе настапува низ Европа.

Поради погрешното интонирање на химната негативните коментари упатени до неа ја принудија да ги откаже настапите низ нашата земја, но сепак таа изјави дека е возбудена бидејќи ќе настапува во Мадрид, Архус и Келн.

Тамара на 5 ти октомври оваа година ќе настапи во Шпанија, на 2 ноември во Данска и на 30 ноември во Германија.

Таа на својот Фејсбук профил напиша: „Многу сум возбудена што ќе настапувам во Мадрид, Архус и Келн оваа есен. Едвај чекам да ве видам. Наскоро со повеќе информации“.

https://www.facebook.com/watch/?v=2300880803507577

Прочитајте и...  Рамадани: Изјавата на Каракачанов е сериозна, но и апсурдна

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар