Хороскоп за 16 јули: Изборите кои ги правите денес ќе бидат поважни од кога било

Овен
Нема излез, сериозно мора да направите чекор назад и да размислите за работите. Полни сте со идеи, но оставете го тоа за друг ден. Пријателствата ви се поважни од љубовта. Слободно зборувајте и споделувајте емоции. Со партнерот мора да ја вратите некогашната топлина. Ќе умеете да го омекнете дури и срцето од камен, па ова е ден кога ќе ширите бучна смеа околу себе. Одете на колку што е можно повеќе места.

Бик
Со малку трпение, ќе успеете да го надминете тешкиот период. Ќе имате проблеми со концентрацијата, па на работното место не се форсирајте премногу. На поле љубов можен е сериозен разговор со партнерот, кој ќе ви помогне да решите многу проблеми. Доколку сте во врска, немојте да давате ветувања за кои не сте сигурни дека ќе ги исполните.

Близнаци
Некои разговори можат да придвижат нови интереси. Бидете поактивни во општествениот живот. Наметнете се. Не чекајте да ве поканат или да ви понудат нешто. Вложувате големи количини енергија за да го постигнете тоа што сте го наумиле. Можно е помеѓу вас и партнерот да има караници и тензии во текот на денот. Склони сте на бурни реакции и постапки од кои немате многу корист.

Прочитајте и...  Дали нешто ѕирка од бикинито на Дунавка Трифуновска? (ФОТО)

Рак
Ако долго работите на некој проект, време е да побарате малку помош. На работното место обидете се да останете смирени ако сакате да бидете поефикасни. На поле љубов можни се позитивни промени кои ќе ја зајакнат врската со вашиот партнер. Решивте со партнерот да остварите значајни промени во односот. И тоа на подобро.

Лав
Премногу размислувате за некои работи од минатото, а тоа ве спречува да направите чекор напред. Обидете се да се ослободите од некои болни спомени за ваше добро, па ако е потребно, поразговарајте со некој во кој имате многу доверба. Ќе сфатите дека потребна е храброст за да се соочите со предизвиците, а тоа ќе ви донесе успех.

Девица

Денес нема да сакате да зависите од никого. И можеби е најдобро така, бидејќи најдобрите одлуки ќе ги носите кога мислите со своја глава. Некои Девици ќе се оддалечат од роднина или пријателка која им создавала притисок. Додајте доза на фантазија во вашиот стил. Самоувереноста ќе ви биде на многу високо ниво, ќе се чувствувате супериорно над другите.

Прочитајте и...  На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Вага
На професионално поле, очекувајте дека ќе успеете да го остварите планот кој сте го имале денеска. Не сте подготвени за сериозни промени на полето љубов. Сега сте расположени само за необврзувачка врска. Внимавајте на хроничните проблеми. Премногу се фокусирате на вашите нови пријателства, а ги запоставувате старите добри пријатели. Можеби е време да одделите време за нив.

Скорпија
Ве очекува исклучително добар ден на професионално поле. Во текот на денешниот ден ве очекува поволен период за решавање на заостанатите обврски. На емотивен план би можеле да очекувате помали расправии во односот со саканата личност. Брачниот партнер ќе покаже дека посакува некои промени во вашиот однос. Проблеми поврзани со крвотокот.

Стрелец
Имате впечаток дека саканата личност нешто крие од вас и не ви се допаѓа нејзиниот став. Вие ќе се однесувате како детектив, за да откриете кои му се намерите. За вашата популарност на работа ќе придонесе познанството со една влијателна личност. На професионално поле ќе постигнете невиден успех, со што барем на момент ќе ги тргнете љубовните маки од главата.

Прочитајте и...  Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јарец
Изборите кои ги правите денес ќе бидат поважни од кога било. Учете од искуствата и проценете колку енергија ви е потребна за која активност. Начинот на размислување ве прави храбри и воопшто не помислувате на неуспех. Работите во врската конечно ви се стабилизираат. Не обврзувајте се пребрзо, уживајте во заведувањето. Малку кокетирање ќе делува како зачин во врската.

Водолија
На професионално поле, имате силна интуиција и работната ситуација ви се одвива многу добро. Ќе бидете задоволни. На емотивно поле, имате добар однос со саканата личност и задоволни сте од вашата врска. Стабилен ви е односот. Би било уште подобро доколку се ослободите од беспотребната љубомора, со која го расипувате стабилниот однос со партнерот.

Риби

Голем е притисокот да успеете. Околината е по малку критички расположена кон вас и кон вашата работа и поставува прашања колку сте способни и вредни. Невработените ќе почувствуваат потреба за докажување. Ќе бидете настроени за бурни реакции и кавги, но внимавајте бидејќи со тоа може да ги свртите луѓето против вас. Здравствената состојба ви е чувствителна.

Прочитај повеќе

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат

Погледнете зошто Кристијано Роналдо вели дека неговата жена е најубава во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Слободен печат

Наум Петрески улови крап голем скоро колку него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат

Гитарата на Џими Хендрикс продадена на аукција за 216.000 долари

Слободен печат

Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години ја криеја од јавноста – Ќерката на Моника Белучи „се заканува“ да биде поголема убавица и од мајка си! (ФОТО)

Слободен печат

Снаата на Лепа Брена за првпат објави толку жешка фотка: Александра Пријовиќ се заврте со грб кон камерата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат