Грчката новинарка е атракција на Светското првенство во Кина, но погледнете ја како изгледа во бикини (ФОТО)

Мундобаскетот во Кина се следи од целиот свет, а многу новинарски куќи испратија голем број известувачи во најмногубројната земја во светот со цел да добијат што е можно поквалитетен материјал.

Нашиот сосед Грција со големи очекувања тргна за Кина, бидејќи го имаат нивниот МВП од НБА лигата, Јанис Адетокумбом.

Грчката медиумска куќа „Новаспортс“ во Кина го испрати својот бисер – Дора Пантели, една од најсексапилните новинарки за кошарка.

Покрај тоа што со своето присуство придонела за првенството, таа и го разубавила ова натпреварување и може да се каже неофицијално дека таа е мис на ова светско кошаркарско шоу, бидејќи каде и да се појави таа мами воздишки, особено кога се присуствува во спортските сали.

 

View this post on Instagram

 

3 knee surgeries after….swipe ➡️ 💪🏻 •In August 2005, at the age of 17 I torn pretty much every ligament in right knee and end up loosing my first scholarship from @ucsantabarbara . I returned in 5 months (!) getting another scholarship this time for @binghamtonuwbb in August, 2006 •In 2011, I had another surgery this time at my left knee- I was then told by the doctors that due to my “bad knees” not only I would not be able to play again but that I would have great difficulty walking normally. Despite the doctor’s diagnosis, I played for 5 more years professionally (2 of them working 2 jobs at the same time) and still I was grabbing every rebound that was on my way, staying to work out 🏋️‍♀️ after practice and never complained for my “bad knees” . In 2017, I decided to retire and in 2018 I had a 3rd surgery to “clean up” my right knee, however, it wasn’t as simple as it sounds as I had a big piece of cartilage removed leaving my joint exposed to huge pain at times. Today , even though I am not playing anymore 🏀 I feel obligated to myself to take care of my body- I’m still an athlete after all, I will always be -THIS IS WHO I AM – And if I could share one thing I have learned through this journey is that athletes FIGHT everyday that is how we learn to #persist .We learn to live with the pain but ironically enough, that’s what makes us love ❤️ what we do! That no matter the cost we will keep on going… sometimes even harder😉 #fortheloveofthegame ❤️ 🏀 🙏Special thanks to the people that have helped me along the way : @dimitrios.skordis @physiocentervaris @george_kakias @kostas_chatzichristos @nik0pap @toliskissas @kareasgym @lcg_fitness @stamfotoglou @renakouroumalou5 and many more… #thankyou❤️ __________________________________________ #baller #mystory #instastories #motivation #basketball #athlete #inspiration #iamanathlete #basketballstories #nike #lovewhatyoudo #instamotivate #mylife #iamstrong #iamafighter #ilovethisgame

A post shared by Dora Panteli🏀🎙 (@dora_panteli_) on

Уште првиот ден од нејзиното пристигнување на социјалните мрежи се појавија фотографии на кои таа позира во бикини кои ги истакнуваат нејзините облини.

Прочитајте и...  Партијата на јапонскиот премиер Абе побара откажување на посетата на кинескиот претседател Си Џинпинг

Прочитај повеќе

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мерсиха Смаиловиќ, активистка: Уморни сме да бидеме само дел од фолклорот кога треба да ја прикажеме мултиетничноста на општеството

Јасмина Кантарџиева Димков

Се пофали со прекрасната линија во костим за капење: Брук Шилдс во 6-та деценија изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Славеничкото издание на Меланија: Првата дама на Америка во бел фустан со детаљ кој ефектно ја обликува половината! (ФОТО)

Слободен печат

Гертруда Едерле е прва жена која го препливала Ла Манш: Кога некој ќе ми каже дека не можам нешто да направам, тогаш одам и го правам тоа!

Слободен печат

Создадете нова слика за себе со овие вежби за самодоверба!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ако оваа жена прозбори, ќе се тресе сè од Вашингтон до Бакингемската палата: Кој сè е во „црната книга“ на Епстајн?

Слободен печат

Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа…

Слободен печат

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Бидете задоволни со својот надворешен изглед: Подгответе уникатен коктел за слабеење од само две состојки

Слободен печат

Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа – Направете го сами!

Слободен печат

Патики, платформи, потпетици… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Слободен печат