Град со големина на тупаница ја зафати Словенија (ВИДЕО)

Cиноќа јужните делови на Словенија беа зафатени од големо невреме, кое беше проследено со град со големина на тупаница, притоа предизвикувајќи голема штета.

Според Словенечкиот национален центар за вонредни состојби во Кочевје и Чрномељ, како и во Рибница и Содражица е предизвикана значителна штета.

Словенечките медиуми извесуваат дека за помош на локалното население биле ангажирани биле 79 противпожарни бригади.

https://www.youtube.com/watch?v=DWxw6yRI28U

Прочитајте и...  Корона дијалози: Здравствената не смее да прерасне во политичко – правна криза

Прочитај повеќе

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат

Мрачна прогноза на СЗО: Коронавирусот стигнува повторно на есен

Слободен печат

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција