Шилегов: Град Скопје ќе плати 100 000 евра за настапот на Дино Мерлин, ама од спонзорства

По денешните пишувања на Курир.рс за наводна сума од 100 000 евра која Град Скопје ќе му ја исплати на Дино Мерлин, за да ги забавува скопјани за дочекот на 2020 година, со коментар на Фејсбук се огласи и градоначалникот Петре Шилегов. Еве што напиша тој:

Почитувани непочитувачи 😊, гледам дека сте се распишувале за Дино, Винтерленд, колку, што, како … (при тоа ретко кажувате дека тоа не се наши, буџетски пари, туку спонзорски).

А колку чини среќата на Скопјани ?

Еве Ви фотографии.

Колку чини оваа среќа, љубов, незаборавни моменти на Скопјани ? Моменти што животот го прават убав, полн со сеќавања. А сеќавањата се нешта што стареат со нас, добиваат вредност со нас, со нашите години, со нашите спомени.

Прочитајте и...  Ахмети: Мислиш срцето си им го откорнал за некое унапредување на Албанец

Радоста и сплотеноста на Скопјани е мноооогу, многу повредна од Вашата црна кампања. Ваш е изборот. Искрено се надевам дека ќе најдете сила да ја пронајдете и поубавата страна од животот.

Дотогаш, барем радувајте се на туѓата среќа. Така полесно ќа ја најдете и сопствената.

Со почит !!!

Инаку, уште пред два месеца, Град Скопје го најави настапот на Дино Мерлин, за новогодишната ноќ, но во таа прилика беше објавено дека за популарниот пејач Градот нема да плати ништо.

Прочитај повеќе

Шекеринска: Изјавата на Меркел е потврда дека сме на прав пат и можеме

Слободен печат

Мицкоски: Пред голема победа сме, заминува срамното и понижувачко време

Слободен печат

Вулин: Државата мора соодветно да одговори на насилството

Слободен печат

Јеремиќ: Власта пушти хулигани да прават нереди и да предизвикуваат судири

Слободен печат

Села: Куманово е со раните на Алмир, ние ќе се бориме секој Албанец да добие држјавјанство со Алиајнса за Албанците

Слободен печат

Ахмети: Мислиш срцето си им го откорнал за некое унапредување на Албанец

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Грција ублажи уште некои мерки воведени поради епидемијата од коронавирус

Слободен печат

Тачи в понеделник заминува во Специјалното обвинителство во Хаг

МИА Агенција

Полицијата во Белград ја презеде контролата врз главните пунктови околу Собранието

Слободен печат

Стефановиќ: Нема да дозволиме уништување на народниот имот

Слободен печат

Убиен локалниот лидер на индиската владејачка партија во Кашмир

Слободен печат

Саудиска Арабија кандидира поранешен министер за лидер на СТО

Слободен печат