Шилегов: Град Скопје ќе плати 100 000 евра за настапот на Дино Мерлин, ама од спонзорства - Слободен печат

Шилегов: Град Скопје ќе плати 100 000 евра за настапот на Дино Мерлин, ама од спонзорства

По денешните пишувања на Курир.рс за наводна сума од 100 000 евра која Град Скопје ќе му ја исплати на Дино Мерлин, за да ги забавува скопјани за дочекот на 2020 година, со коментар на Фејсбук се огласи и градоначалникот Петре Шилегов. Еве што напиша тој:

Почитувани непочитувачи 😊, гледам дека сте се распишувале за Дино, Винтерленд, колку, што, како … (при тоа ретко кажувате дека тоа не се наши, буџетски пари, туку спонзорски).

А колку чини среќата на Скопјани ?

Еве Ви фотографии.

Колку чини оваа среќа, љубов, незаборавни моменти на Скопјани ? Моменти што животот го прават убав, полн со сеќавања. А сеќавањата се нешта што стареат со нас, добиваат вредност со нас, со нашите години, со нашите спомени.

Радоста и сплотеноста на Скопјани е мноооогу, многу повредна од Вашата црна кампања. Ваш е изборот. Искрено се надевам дека ќе најдете сила да ја пронајдете и поубавата страна од животот.

Дотогаш, барем радувајте се на туѓата среќа. Така полесно ќа ја најдете и сопствената.

Со почит !!!

Инаку, уште пред два месеца, Град Скопје го најави настапот на Дино Мерлин, за новогодишната ноќ, но во таа прилика беше објавено дека за популарниот пејач Градот нема да плати ништо.

Прочитај повеќе

Исламска држава има нов лидер

Слободен печат

Три ракети паднале во близина на американската амбасада во Багдад (ВИДЕО)

Слободен печат

ОН ќе го разгледа договорот за регулирање на конфликтот во Либија

Слободен печат

Правниот тим на Трамп побара од Сенатот да ја повлече постапката за импичмент бидејќи не направил ништо погрешно

Слободен печат

Ангелов: Мојата фамилија живее во Скопје, зарем би дозволил да си ги трујам децата?

Слободен печат

Рама го поздрави договорот за воспоставување авиолинија Приштина-Белград

Слободен печат

Остави Коментар

ten − 2 =

Прочитај повеќе

ПУКОТНИЦА ВО САН АНТОНИО: Двајца загинати во ноќен клуб, полицијата трага по сторителот

Слободен печат

Макрон: Ќе работиме заедно со Трамп на добар договор за да избегнеме ескалација на даноците

Слободен печат

ЕУ одвои 900 милиони евра за помош на земјите во кои владее хуманитарна криза

Слободен печат

Вучиќ за авиолинијата Приштина-Белград: Постигнавме договор без да го признаеме Косово

Слободен печат

Околу 3.300 луѓе во БиХ годишно умираат поради аерозагадувањето

Слободен печат

РУСИЈА ЈА ЗГОЛЕМУВА ОДБРАНАТА НА АРКТИКОТ: Тука нема да можат да пројдат хиперсоничните ракети (ВИДЕО)

Слободен печат