Ѓоргиев: Знаев дека можеме да ја победиме Словенија

Капитенот Никола Ѓоргиев повторно беше лидер на репрезентацијата во победата над Словенија од 3:1. По неколкуте порази во Европската лига, конечно дојде време за наплата на долгот, и тоа на најубавиот можен начин, среде Љубљана.

– Брат, виде ли како ги тепавме среде Словенија. Двапати ги водевме 2:1 во сетови и на крајот загубивме со 2:3, но сега тоа се врати. Ние имаме срце како планина. Како минуваше времето, знаев дека ќе играме уште подобро. Ние можеме, ние знаеме и никогаш не губиме и не играме лошо во одлична атмосфера. Многу сум среќен, сакав да заплачам, но немам солзи од замор. Ова е најдобриот натпревар и психички најтешкиот за нас. Едноставно немаше слаб играч во нашата репрезентација – изјави капитенот.

Прочитајте и...  Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат