-6 C
Скопје

Голден Арт КЛ7 ги започна подготовките за новата сезона (ФОТО)

Екипата предводена од Андон Бошковски, Билјана Црвенкоска и Димитар Маневски ги започнаa подготовките за новата сезона и ќе се работи согласно донесениот протокол од страна на Ракометната федерција на Македонија, почитувајќи ги сите препораки за тренирање во услови на пандемија.

Според претходно утврден план до 31 јули ќе се работи двапати на ден надвор од сала, додека после големиот македонски празник Илинден, стартувајќи од 03 август ќе се комбинираат тренинзите во сала и надвор.

Од 16 август тимот ќе замине на подготовки надвор од Скопје, каде што ќе се одиграат и повеќе подготвителни натпревари.

фото: kl7.mk

 

Прочитајте и...  ВИДЕО | Кузмановска Николовска: Горда сум што и во ова невреме изнајдовме начини мечувалците да бидат активни

Поврзани вести

ВИДЕО: Погба со еврогол го враќа Манчестер јунајтед на врвот!

Слободен печат

ВИДЕО: Роналдо за историја, Елмас и Наполи без Суперкуп трофејот!

Слободен печат

Румениге: Би имало смисла Европското првенство да се игра во една земја!

Слободен печат

ВИДЕО: „Граѓаните“ во финишот го скршија отпорот на Астон Вила!

Слободен печат

Прва лига: ТФТ е пречката на која падна Пелистер!

Слободен печат

Египет славеше против Русите, Швајцарија го изненади Исланд!

Слободен печат

Остави Коментар