1 C
Скопје

Tag : билјана црвенкоска

Ракомет Спорт

Голден Арт КЛ7 ги започна подготовките за новата сезона (ФОТО)

Слободен печат
Екипата предводена од Андон Бошковски, Билјана Црвенкоска и Димитар Маневски ги започнаa подготовките за новата сезона и ќе се работи согласно донесениот протокол од страна...
Ракомет Спорт

Дамата која ги сруши стереотипите : Зошто да нема жени тренери во машкиот ракомет

Зоран Спасоски
Најубавата ракометна бајка во Македонија но и во Европа сигурно беше походот на Вардар во освојувањето на ракометниот Мон Блан. Растргнати помеѓу финансиските проблеми со...