1 C
Скопје

Tag : димитар маневски

Ракомет Спорт

Голден Арт КЛ7 ги започна подготовките за новата сезона (ФОТО)

Слободен печат
Екипата предводена од Андон Бошковски, Билјана Црвенкоска и Димитар Маневски ги започнаa подготовките за новата сезона и ќе се работи согласно донесениот протокол од страна...
Ракомет Спорт

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат
Ракометниот клуб Голден Арт КЛ 7, во пресрет на новата натпреварувачка сезона во Супер Лигата, го засили стручниот штаб со двајца европски шампиони. Дебитантот во...