1 C
Скопје

Tag : андон бошковски

Ракомет Спорт

ВИДЕО | Бошковски: За да имаме квалитетна репрезентација разликата во клубовите мора да ја прават македонските играчи

Слободен печат
Нормално е дека нацијата која гледа ракомет сака борбеност и победи. Во овој момент има промена на генерација (што треба да се направи порано) и...
Ракомет Спорт

Андон Бошковски повеќе не е тренер на КЛ7

Слободен печат
Екипата на Голден Арт КЛ7 денеска ја прекина соработката со тренерот Андон Бошковски кој го водеше клубот во првиот дел од сезоната во првата лига....
Ракомет Спорт

Голден Арт КЛ7 ги започна подготовките за новата сезона (ФОТО)

Слободен печат
Екипата предводена од Андон Бошковски, Билјана Црвенкоска и Димитар Маневски ги започнаa подготовките за новата сезона и ќе се работи согласно донесениот протокол од страна...
Ракомет Спорт

Интервју Андон Бошковски: Младите ракометари изгледаат подобро од нивните претходници

Зоран Спасоски
Македонската ракометна суперлига во наредната сезона наместо 12 ќе брои 16 екипи поради прекинот на првенството предизвикано од пандемијата на коронавирусот со што место обезбеди...
Ракомет Спорт

Лазаров: Целта е стандарден суперлигаш со таргет млади македонски играчи

Слободен печат
За формирањето и целта на КЛ7, неговиот идеен носител Кирил Лазаров изјави: – Почнуваме нов проект, ракометен клуб во кој предност ќе дадеме на младите...