18 C
Скопје

Ѓоковиќ повторно во посета на пирамидите во БиХ

Првиот тенисер на АТП ранг листата пристигна во Сараево каде ќе ги посети пирамидите кои се наоѓаат во Високо.
Оваа информација ја потврдија медиумите во БиХ, со што Ѓоковиќ полека станува редовен посетител на босанските пирамиди, каде ќе биде гостин на Семир Османагиќ кој е основач на фондацијата „Археолошки парк – Босанска пирамида на сонцето“.

Првата посета на Ѓоковиќ на пирамидите во БиХ беше непосредно пред Ролан Гарос минатата година, а оваа година исто така ќе го посети Сараево пред најважниот турнир кој се игра на земјени терени.

– Новак ќе пристигне кога ќе има слободно време во својот распоред. Вети дека и годинава ќе не посети – изјави Османагиќ пред неколку денови.

Поврзани вести

Дали Тотенхем ќе ја прифати понудата од Манчестер јунајтед за Кејн?

Слободен печат

Легендата Стив Неш нема дилеми: Јокиќ е МВП оваа година!

Слободен печат

ВИДЕО: Падна рекорд стар 47 години, Вестбрук испиша историја во НБА лигата!

Слободен печат

Митревски го реши португалското дерби

Слободен печат

Ливерпул не се откажува од Лигата на шампионите

Слободен печат

Беретини и Зверев ќе играат за титулата во Мадрид

Слободен печат

Остави Коментар