16 C
Скопје

Tag : пирамиди во босна

Останатo Спорт

Ѓоковиќ повторно во посета на пирамидите во БиХ

Слободен печат
Првиот тенисер на АТП ранг листата пристигна во Сараево каде ќе ги посети пирамидите кои се наоѓаат во Високо. Оваа информација ја потврдија медиумите во...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ зборуваше за посетата на пирамидите во БиХ: Ова е рајот на земјата

Слободен печат
Српскиот тенисер за време на престојот во БиХ го посети и „Археолошкиот парк: Босанска пирамида на сонцето“. Ѓоковиќ не сакаше да зборува за медиумите за...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ неочекувано слета во Сараево, ќе ги посети познатите босански пирамиди

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ како што пренесува радиосарајево.ба, во главниот град на БиХ пристигнал со неговите родители. – Пристигнаа утринава со чартер лет. Посетата не е најавена...