Глумицата ја шокираше јавноста: Мојата петгодишната ќерка уште носи пелени

Глумицата Кристен Бел (39), позната по улогата на Вероника Марс, пред пет години ја роди ќерката Делта, а сега ја шокираше јавноста кога откри дека девојчето сè уште носи пелени.

EPA/WARREN TODA

Кристен ја води емисијата „Momsplaining“, во која раскажа дека нејзината 7-годишна ќерка Линколн многу се разликува од помалата ќерка, особено кога се работи за престанување на носење пелени.

„На мојата постара ќерка кога имаше 21 месец и сугериравме да го користи тоалетот. После тоа веќе не користеше пелени“, раскажа Кристен.

Потоа непријатно ги изненади гледачите.

EPA/MICHAEL NELSON

„Моментално мојата помала ќерка има пет и пол години и уште носи пелени. Секое дете е поинакво“, заклучи Бел.

Кристен двете деца ги има со Даг Шепард, а откри и како ги поминувале деновите во карантин.

Прочитајте и...  Репликата на мајмунот „Удо“, кој живеел пред 11 милиони години изложена во музеј во Баварија

„Правиме уметнички проекти околу куќата. Имаме неонска боја за сликање и ги боиме камењата да сјаат во темно. Се поврзуваме едни со други“, раскажа глумицата.

EPA/PAUL BUCK

Поврзани вести

Ново истражување: Загадувањето на воздухот може да ја зголеми смрттноста од КОВИД-19 за 15%

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО | Тамара Тодевска има нов предизвик: Ќе глуми во серија!

Слободен печат

Разговор со Силвија Митевска, претседателка на „Соушал рагби клуб“: Тренираат и девојчиња, воодушевени се од играта рагби!

Јасмина Кантарџиева Димков

ФОТО: Дали британската голферка Луси Робсон е најубавата спортистка на светот

Слободен Печат

Благороден гест: Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со своите наследници испекоа вкусни колачиња

Слободен печат

Џорџ Клуни со нов филм на „Netflix“: Покрај приватните предизвици „Тhe Midnight Sky“ е неговото големо враќање

Слободен Печат

Остави Коментар