ГАЛЕРИЈА | Паднати дрвја, поплавени улици, искршени гранки во Аеродром

Силното невреме проследено со пороен дожд што попладнево го зафати Скопје предизвика значителна материјална штета во Општина Аеродром во Скопје при што беа паднати неколку дрвја, на повеќе места беа искршени гранки и беа поплавени дел од улиците.


Екипи на Општината во соработка со МВР веднаш излегоа на терен, каде ги расчистуваат последиците од невремето.


Тие ги повикуваат граѓаните доколку забележат и други оштетувања да пријават на телефонските броеви 072/270 886 или на 112.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот