ФОТО | Со емотивна порака Ребека му го честиташе роденденот на синот Маркијан: Те сакам таков каков што си!

Facebook

Во домашна атмосфера поради ситуацијата со коронавирусот, со многу балони и домашна роденденска торта, пејачката Ребека го прослави 14-от роденден на нејзиниот прв син Маркијан.

На роденденската забава присуствувале и братчињата, близнаците Доротеј и Макариј и членови на потесното семејство.

Познатата пејачка на социјалните мрежи сподели неколку фотографии од славеникот и роденденската забава, а исто така напиша и доста емотивен коментар на нејзината објава:

Те сакам таков каков што си. Среќен да си секогаш. Само тоа се важи. Најсакан и најубав наш. Среќен роденден, ѕвездичке наша“ – стои во опис на фотографиите кои ги објави на социјалните мрежи.

Маркијан со неговата баба

Видео на денот