18.8 C
Скопје

ФОТО | Прославете го Велигден со стил: Ви претставуваме оригинални идеи за магична празнична декорација!

Велигденските празници се пред нас… Иако оваа година нема да го славиме Велигден како што сме навикнати, тоа не значи дека не можеме да направиме овој голем празник што поубав за себе и своите најмили.

Покрај традиционалното фарбање на јајцата, тоа што сигурно ќе придонесе за празничната атмосфера и да ја подигне на повисоко ниво  е велигденската декорација.

Не се плашете дека за тоа мора да потрошите многу пари – напротив. Ние ви претставуваме само некои од многуте прекрасни идеи како својата велигденска трпеза или велигденско катче во станот да ги украсите оригинално и ефектно, а притоа да уживате до максимум во претстојните празници.

За повеќето идеи потребна ви е само креативност и по некој велигденски украс – корпички, траки, машни, некое зеленило или цвеќе, по некоја свеќа…

Уживајте во глетката – се надеваме дека ќе пронајдете инспирација во галеријата која следи:

Поврзани вести

ФОТО | Бинди Ирвин прозборе за психолошкото злоупотребување од дедо ѝ: Една фејсбук – честитка откри сè!

Слободен печат

Славниот Хари Потер им ја продаде својата куќа на родителите: Скржавeц или малверзации со законот?

Слободен печат

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

Остави Коментар