ФОТО | Победникот на Евровизија има брат кој е негова копија: Девојките лудуваат по италијанските шармери

Instagram
Instagram

Дамиано Давид, фронтмен и член на групата „Måneskin“, по победата на Евровизија, не престанува да го привлекува вниманието на јавноста. Освен што со денови беше во фокусот поради сомнежот дека конзумирал кокаин во текот на финалната вечер, многу припаднички на понежниот пол не останаа рамнодушни на неговиот изглед и енергија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jacopo David (@poppodium)

Сепак, малку е познато дека Дамиано има брат кој неверојатно наликува на него, а некои велат дека е поубав од фронтменот на „Måneskin“.

Покрај енергијата на сцената и ексцентриниот изглед, Дамиано повеќе или помалку го шокираше светот бакнувајќи ги момците од бендот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Damiano David/Måneskin (@ykaaar)


Набргу потоа се појавија неговите разголени фотографии и детали од неговиот приватен живот, како и фактот дека тој е во врска со убавата инфлуенсерка и модел Џорџа Солери повеќе од четири години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Damiano David/Måneskin (@ykaaar)

Сепак, пошироката јавност не знаеше дека Дамиано има брат по име Јакопо Давид, кој неверојатно потсетува на пејачот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jacopo David (@poppodium)

За Јакопо многу малку се знае, освен што тој на прв поглед многу наликува на неговиот брат во физичкиот изглед.

Јакопо има девојка која често ја покажува на својот инстаграм – профил, а на една од фотографиите позира со Дамиано и славниот фудбалер Франческо Тоти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jacopo David (@poppodium)

За разлика од неговиот брат, нема голи или скандалозни фотографии и може да се заклучи дека тој води далеку помирен живот од Дамиано, кој по победата му порача на целиот свет дека „Рокенролот никогаш нема да умре!“.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот