ФОТО | Новата девојка на Дикаприо е средношколка: Еден е 29 години помлада од холивудскиот шармер

Фото: Принтскрин Твитер

Американскиот актер и режисер Леонардо Дикаприо (48) неодамна присуствуваше на приватната забава на манекенката Ебони Рајли во Лос Анџелес, а друштво му правеше мистериозна девојка чие име веќе е познато на пошироката јавност.

Сепак, името на девојката не е топ тема на социјалните мрежи, туку нејзината возраст. Актерот секогаш со своите љубовни врски успева да го привлече вниманието на јавноста и се најде на многу насловни страници на светските таблоиди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eden Polani (@edenpolanii)


Холивудскиот заводник според светските медиуми наводно е во врска со манекенката Еден Полани, која има само 19 години, пишува Daily mail“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eden Polani (@edenpolanii)


Манекенката по потекло е од Израел, исто како и долгогодишната поранешна девојка на Дикаприо, Бар Рафаели (37). Не е познато како се запознале актерот и Еден, но на забавата било очигледно дека има нешто меѓу нив.

„Остави го“, „Зарем не ја знаеш неговата историја на љубовни врски? Ќе те остави кога ќе наполниш 25 години“, „Премногу е стар за тебе“, се само дел од коментарите кои осамнаа на социјалните мрежи под објавите на Еден.

По крајот на неговата последна долга врска со Камила Мороне, Дикаприо стана главна тема на социјалните мрежи бидејќи ја прекина врската со манекенката откако таа го прослави својот 25-ти роденден. Досегашните љубовни врски на Леонардо се претежно со девојќи кои се помлади од 25 години.

ФОТО | Дикаприо „уловен“ со нова девојка: Дали е помлада од 25 години?

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот