7 C
Скопје

ФОТО | Нов невообичаен тренд на обликување на брадата: Дали би го пробале?

Новата година штотуку започна, a веќе се чини дека 2021 година ќе биде уште поневообичаена од 2020 година. Прво видовме шаман со рогови во Конгресот на САД, а сега имаме слики од мажи кои поради некоја причина решија да си ги обликуваат брадите и мустаќите кои наликуваат на опашката на мајмун.

Американскиот бејзбол играч Мајк Фирс е првиот кој го испробал овој тренд уште во 2019 година. Тој го сторил тоа за да ги забавува своите соиграчи од атлетската екипа во Оукленд, пишуваат на веб-страницата на „Сити магазин“

Дури и тогаш, некои мажи направија своја верзија на мустаќи и брада во форма на опашка од мајмун, а овој тренд доби нови бројни обожаватели на почетокот на 2021 година.

Прочитајте и...  Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Многу корисници на социјалните мрежи неодамна ги споделија своите фотографии со оваа бизарна фризура и ги охрабрија своите пријатели да го сторат истото.

Причината за тоа веројатно лежи во фактот дека многу луѓе сега работат од дома и тоа им дозволува да експериментираат со изгледот. Сепак, на многумина им е здодевно во ситуација кога поголемиот дел од своето слободно време го поминуваат во својот дом поради пандемијата на коронавирусот па очигледно најдоа начин да се забавуваат.

Што мислите за овој нов машки тренд? Дали тој има иднина или ќе биде брзо заборавен како и многу необични трендови претходно?

Прочитајте и...  Како правилно да шпикувате месо

Поврзани вести

Многу изненадувања за 8 Март со myWorld

СП.

Објавена листата со пејачи кои ќе настапат на доделувањето на Греми наградите

Слободен печат

ФОТО | „Ова е сатанизам“: Северина ги вознемири верниците – Цел викенд враќаше на навредливи коментари

В.Т.

Колумна на Виолета Михајловска: Правата на жената низ историјата и денес

Еди Марфи најави дека се враќа на стенд-ап комедијата

Слободен Печат

Колку чини денес вистината? Опра интервјуто со Меган и Хари го продала за 9 милиони долари!

Слободен печат

Остави Коментар