ФОТО | „Икеа“ го исмеја здолништето-крпа на „Баленсијага“ од 925 долари: Понуди многу поевтина опција

Фото: Принтскрин / Инстаграм

Луксузниот моден бренд „Баленсијага“ неодамна го објави својот најнов моден дизајн на здолниште-крпа кое чини 925 долари, а се работи за памучен пешкир од фротир, со извезено лого на брендот.

Социјалните мрежи беа преплавени со оваа информација, која кај многумина предизвика бес, бидејќи се работи за уште еден непотребно скап предмет од овој моден бренд.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/ Balenciaga

Но, откако „Баленсијага“ излезе со својата линија на текстилни производи за бања со високи цени, од „Икеа“ решија да го исмејат здолништето и на својот инстаграм-профил ја промовираа својата линија на пешкири.

Фото: Принтскрин/ balenciaga.com

Шведскиот синџир познат по продажбата на прифатлив асортиман на мебел на склопување, го промовираше „Винарн“ (Vinarn), пешкир за капење кој доаѓа во беж боја, а чини само 20 долари.

Фото: Instagram / ikeauk

Во објавата, моделот кој носи очила за сонце и дуксер го облече пешкирот „Винарн“ околу половината, имитирајќи го здолништето-крпа на „Баленсијага“.

Инаку, „Баленсијага“ претходно продаваше чанта вредна 2.145 долари, која беше со неверојатна сличност со торбата за пазарење на „Икеа“ од 99 центи.

ФОТО + ВИДЕО | „Баленсијага“ повторно си игра мајтап: Продава крпа како здолниште за 925 долари

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот