8 C
Скопје

ФОТО | Деми Мур повторно непрепознатлива, а обожавателите веднаш реагираа: „Штета, беше убава жена“

Американската актерка Деми Мур (58) објави нова фотографија на својот инстаграм – профил, на која ги „испеглала“ сите брчки на лицето, па повторно следеа „лавина“ од коментари од нејзините обожаватели.

Имено, Деми објави фотографија на која седи пред нејзиниот плакар, а под објавата пишува:

Пролетно чистење на плакарот или шанса да си поиграте со облеките ?, напиша Деми во описот на објавата, а потоа следеше одговорот од нејзин голем обожавател.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demi Moore (@demimoore)

„Познавајќи те, мислам дека и едното и другото“, напиша тој.

На фотографијата Деми собра 67,7 илјади „лајкови“, но фановите повторно останаа зачудени од нејзината потреба претерано да го „пегла“ лицето.

Прочитајте и...  Градоначалникот на Нови Сад го потврди одржувањето на ЕГЗИТ Фестивалот ова лето!

„Мислам дека ти треба една година за лицето да се смири по затегнувањето“, „Што направи со лицето? Устата и е тотално поинаква“, „Штета, беше убава жена“, „Луѓе, ова е само Фотошоп“, беа само дел од бројните коментари под објавата, а притоа повторно се отвори дебата дали се работи за пластична хирургија и третмани или само Фотошоп.

Profimedia
Фото: Профимедиа

Да потсетиме, Деми неодамна беше еден од моделите на ревијата „Fendi“ во Париз, а обожавателите велат дека на таа ревија изгледала непрепознатливо.

По модното шоу, повеќе се зборуваше за нејзиното лице отколку за самата ревија, а притоа веднаш се појавија гласини дека убавата актерка направила пластична операција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demi Moore (@demimoore)

Нејзините јаболчници на лицето изгледаа сосема поинаку, а многумина не веруваат дека тоа е резултат на лоша шминка, туку пластична хирургија. Исто така, брадата и изгледаше многу поголема и поширока од вообичаеното.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demi Moore (@demimoore)


Кратко по ревијата Деми објави фотографија на која нејзината кожа изгледаше сосема поинаку од тоа што беше прикажано на ревијата.

Прочитајте и...  Четири идеални љубовни партнери за секој хороскопски знак

Поврзани вести

ФОТО | Мулдер и Скали повторно се обединија: Фотографија која ги воодушеви фановите на „Досие икс“

Слободен печат

ФОТО: Никол Шерцингер освојува со својот изглед и во четвртата деценија

Слободен печат

ВИДЕО | Бритни Спирс конечно проговори и одговори на прашања од нејзините обожаватели: Не грижете се за мене, добро сум

Слободен Печат

ВИДЕО: Инфлуенсерката Џастин Парадајс го обвини јутјуберот и боксер Џејк Пол за сексуално злоставување

Слободен Печат

Четири идеални љубовни партнери за секој хороскопски знак

Слободен Печат

Милена Радуловиќ: Ме контактираат неверојатен број на жени – жртви на насилство, дури од Русија

Слободен Печат

Остави Коментар