10.8 C
Скопје

ФОТО | Актерки во шестата деценија на наградите „Златен глобус“: Кетрин Зета Џонс, Селма Хајек и Џејми Ли Кертис покажаа што е стил и елеганција

Престижните награди „Златен глобус“ се одржаа синоќа во хотелот „Beverly Hilton“, а 78-то доделување беше без публика поради пандемијата на коронавирусот

Имено, славните актери и брачната двојка Кетрин Зета – Зета и Мајкл Даглас добија чест да доделат една од најпрестижните награди, за најдобар драмски филм, кој на крајот му припадна на филмот „Nomadland“ на режисерката Клои Џао.

Profimedia
Profimedia

Убавата 51-годишна велшанка со својот изглед го фрли во втор план својот 76-годишен сопруг Мајкл Кетрин блесна во долг црн фустан од модната куќа „Dolce & Gabbana“ со многу висок шлиц.

Со нејзината креација многумина ги потсети на изгледот на Анџелина Џоли од Оскарите во 2012 година. Анџелина на таа награда носеше многу едноставен црн фустан од кадифе од модната куќа „Versace“, но главен адут на фустанот беше високиот шлиц и нејзината нога, кои веднаш станаа вирален хит.

Profimedia
Profimedia

„Таа е убава, но сепак е само копија од фустанот на Анџелина“, гласи еден од коментарите на Инстаграм.

Номинираните претежно беа во своите домови, а водителите Тина Феј и Ејми Полер прошетаа по црвениот тепих и сцената.

Меѓу актерите кои присуствуваа на доделувањето на наградите беше и актерката Селма Хајек (54).

Славната 54-годишна актерка носеше прекрасен фустан на модната куќа „Aleksander Mekkvin“ во светло црвена нијанса за доделувањето на наградите. Огнениот фустан го надополни со накит од ценетата американска компанија „Harry Winston“.

Profimedia
Profimedia

Убава, „гори“ на 55 години, беше само еден од бројните коментари на Твитер.

Profimedia
Profimedia

Актерката Џејми Ли Кертис зрачеше во светло жолт фустан со длабоко деколте.

Profimedia
Profimedia

Косата не и беше боена, а за таа тема и јавно проговори дека нема повеќе да нанесува хемикалии по цена за убавината. Таа е среќна со нејзината природна боја на коса.

Profimedia
Profimedia

Дамите во шестата деценија од живото покажаа што е стил и елеганција.

Поврзани вести

ФОТО | Провокативни кадри: Карлеуша покажа зошто има толку следбеници на Инстаграм

Слободен печат

Девојка на „ТикТок“ снима содржина што е вообичаена во Америка, но навредлива во Русија

Слободен Печат

ВИДЕО | Настап полн емоции – Васил Гарванлиев настапи на првото полуфинале на Евросонг

Слободен печат

Ема Вотсон стави крај на молкот: Актерката се огласи на „Твитер“ за гласините за нејзината веридба

Слободен Печат

Прво починала нејзината голема љубов, а подоцна и таа добила страшни вести: Животната приказна на актерката крие потресни детали

Слободен печат

ФОТО | За жал тие се уште се достапни на интернет: Фотографии за кои Викторија Бекам би платила да бидат избришани од сеќавањата

Слободен печат

Остави Коментар