5 C
Скопје

ФОТО | 35 години оваа куќа ја чувала поранешната жена на Доналд Трамп: Еве како изгледа новата резиденција на Меланија Трамп!

Вистински достојна замена за Белата куќа… „Мар-а-Лаго“, луксузното одморалиште во Палм Бич, е новата резиденција на семејството Трамп, откако тие ја напуштија засекогаш Белата куќа.

Доналд Трамп „Мар-а-Лаго“ ја купил одамна во 1985 година, па управувањето со неа и го доверил на својата тогашна сопруга Ивана.

Големиот имот со соседното земјиште сега има статус на приватен клуб, што како што вели заедницата, ја ограничува должината на престојот на Трамп на 3 недели годишно.

Но правните лица на трамп го демантираа тоа, наведувајќи дека:

„Не постои документ или договор кој му забранува на поранешниот претседател Трамп „Мар-а-Лаго“ да ја користи како своја резиденција“, изјави портпаролот на деловната организација на Трамп.

Соседите во Палм Бич се револтирани од доаѓањето на семејството Трамп и сите се надеваат дека тие нема долго да се задржат во споменатата резиденција.

Прочитајте и...  Лејди Гага ќе плати 70 илјади фунти за соодветен третман на нејзиниот ранет чувар

Семејстовто Трамп најави дека оваа нивна резиденција ќе ја користат за живот во поголем дел од годината, а за време на летото поради превисоките температури, ќе се преселуваат во некоја нивна друга недвижнина.

Како изгледа целата резиденција, погледнете на следните фотографии:

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа

Поврзани вести

Кои се најголемите опсесии на хороскопските знаци: Јарецот е опседнат со себеси, а Ракот копнее по успех!

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Деми Ловато: Случајно ослабев, мирна сум

Слободен печат

Експерт го анализираше говорот на телото на Меган во интервјуто: Според заклучокот, кралскиот дворец има од што да се плаши!

Слободен печат

Лејди Гага ќе плати 70 илјади фунти за соодветен третман на нејзиниот ранет чувар

Слободен печат

ФОТО | Беше една од најубавите на која ѝ се восхитуваа и мажите и жените: Славната манекенка денес не личи на себе и ретко се појавува во јавноста

Слободен печат

Остави Коментар