ФЕНОМЕНАЛНО, КРАЛСКИ: Кинез направи биста со ликот на Ѓоковиќ! (ФОТО) - Слободен печат

ФЕНОМЕНАЛНО, КРАЛСКИ: Кинез направи биста со ликот на Ѓоковиќ! (ФОТО)

Џефри Гу, млад скулптор е голем обожавател на најдобриот светски тенисер и посакува Србинот да ги освои сите грен слема во 2020 година.

Луѓето ширум светот се во можност да ја покажат својата креативност преку ликовите на најпознатите личности.

Кинезот Џефри Гу, млад скулптор е голем обожавател на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и направи биста со неговиот лик.

Човекот од Пекинг на Инстаграм објави фотографија на која се наоѓа бистата на најдобриот светски тенисер и во описот го објасни своето дело.

фото: инстаграм

– Направив биста за мојот идол Новак Ѓоковиќ. Ја нареков „Крал“, напиша Гу во описот на фотографијата.

Веста за делото на младиот Кинез стигна и до Ѓоковиќ кој остави коментар:

– Феноменално! Ти благодарам Џефри – напиша Ѓоковиќ.

Среќниот Гу веднаш одговори:

– Не можам да им верувам на очите. Мојот сон стана јаве. Никогаш не верував дека ќе ја видите бистата. За мене беше чест да ја направам. Се надевам дека ќе ги освоите сите грен слемови оваа година. Сакам среќата да биде секогаш со вас и вашето семејство – одговори Гу.

Прочитајте и...  Работнички со победа ја започна битката за опстанок

Прочитај повеќе

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Остави Коментар

4 − 1 =

Прочитај повеќе

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат