Tag : биста

Останатo Спорт

ФЕНОМЕНАЛНО, КРАЛСКИ: Кинез направи биста со ликот на Ѓоковиќ! (ФОТО)

Слободен печат
Луѓето ширум светот се во можност да ја покажат својата креативност преку ликовите на најпознатите личности. Кинезот Џефри Гу, млад скулптор е голем обожавател на...
Вести Регион

Колинда ја отстрани, дали Милановиќ ќе ја врати бистата на Тито кабинетот на хрватскиот претседател?

Слободен печат
По изборот на Зоран Милановиќ за претседател на Хрватска, едно од прашањата кои се поставува е дали со вселувањето во претседателската палата на Пантовчак ќе...
Вести Македонија

Откриена спомен–бистата на македонскиот сликар Мартиноски во Букурешт (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Букурешт денеска е откриена спомен – бистата на познатиот македонски сликар, Никола Мартиноски. Како што наведува во видео пораката на својот фејсбук профил министерот...
Вести Скопје

Поставена бистата на американскиот претседател Вудро Вилсон во Чаир

Слободен печат
Македонскиот народ и албанското малцинство, се многу благодарни на американскиот претседател Вудро Вилсон за зачувувањето на етничките и територијалните интереси на балканските народи, беше дел...
Вести Регион

Направиле биста од Олбрајт, го добиле лицето на Тито (ФОТО)

Слободен печат
Некогашниот претседател на САД, Бил Клинтон и некогашната државна секретарка на САД, Медлин Олбрајт се во посета на Приштина по повод одбележувањето на 20 годишнината...